2012
Logo MS
příspěvková organizace

Kinderškolka Krásná-Adorf

…tak se jmenuje projekt přeshraniční spolupráce mezi Mateřskou školou Krásná a školkou MIKITA z Adorfu. Obě školky jeho prostřednictvím nabídnou dětem možnost zábavnou formou se seznámit s jazykem, zvyky a kulturou sousedních zemí. V obou zařízeních tak bude probíhat jazyková animace, při které budou krásenské děti 1x týdně pronikat do tajů německého jazyka a naopak adorfské děti poznají češtinu.

Aby ale učení nebylo mučení, nabídne projekt dětem převážně zábavu a hry. Jako první společnou akci naplánoval realizační tým složený se zástupců obou školek výlet do plzeňské zoologické zahrady. 19. září tedy vyrazily děti za vzájemného opatrného okukování autobusem do Plzně. Po předchozích propršených dnech se na děti usmálo sluníčko a dopřálo jim tak krásný a zajímavý zážitek. Kromě toho, že viděly různá exotická zvířata, jako tygry, lvy, žirafy, opice, klokany a jiná, také se rovnou naučily, jak se zvířátka jmenují v jazyce jejich kamarádů. Počáteční ostych z dětí pomalu vyprchával a zpátky k autobusu už se vracela jedna velká veselá skupina, kdy děti neměly problém komunikovat jeden s druhým.
 
Na tento podařený výlet bychom chtěli navázat dalšími akcemi - na společné setkání naplánované na 10. říjen přijedou adorfské děti do Krásné a společně poměří svoje síly v různých sportovních disciplínách. 17.10. se pak vydáme na další výlet, tentokráte na saskou stranu hranice. Projekt „Kinder-školka Krásná-Adorf“, je spolufinancován Evropskou unií z Programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Sasko 2007-2013 – Fond malých projektů.

 
egr eu ziel3 CS-DE
Informace o Mateřské škole
  • Kontakt

     Věra Veselá, ředitelka
     777 490 746
     ms.krasna@obeckrasna.cz
     vera.vesela@obeckrasna.cz
  • Kde nás najdete

     Krásná 280
   352 01 KRÁSNÁ
   Karlovarský kraj
UA-40416204-1