2012
Logo MS
příspěvková organizace

Krásná s Adorfem opět spolu

I v letošním školním pokračovala přeshraniční spolupráce mateřinek z Krásné s adorfskou školkou Mikita. Tentokráte v projektu z názvem „Krásná s Adorfem opět spolu“  v rámci programu Odmalička. Projekt navazuje na dřívější spolupráci, která probíhala jednak za podpory programu přeshraniční spolupráce Cíl3 Česká republika – Svobodný stát Sasko 2007-2013 – Fond malých projektů a Fondem Budoucnosti jednak Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. I tento projekt je spolufinancován Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem.
 
Vzhledem k tomu, že setkávání obou školek má již tříletou tradici, je na dětech vidět, že jim bariéra v podobě cizího jazyka vůbec nevadí, naopak jsou stále bezprostřednější a na vzájemná setkání se těší.

Na jaro 2015 byla připravena 4 výměnná setkání, 2 v Krásné a 2 v Adorfu:
20.5. vyjela krásenská školka do Adorfu. Po společném přivítání si děti společně zazpívaly české i německé písně, zazněly básničky s jarní tématikou. Poté následovala tvořivá hra s barvami. Ta dětem připomněla rozkvetlé louky a záhony, které jsou tolik typické pro jarní období.  Samozřejmostí byl čas na hraní, kde po předchozích setkáních již děti neměly žádný problém se společnou komunikací, a nebylo poznat, že děti jsou z různých zemí. Po společném obědě se děti rozloučily.
 
01   
3.6. vyrazil autobus z Adorfu směr Krásná, kde na děti čekal pestrý program v podobě návštěvy firmy Ilos.  Zde si děti prošli provoz průmyslové firmy, seznámili se s jejich výrobky a od velmi milých zaměstnanců dostali malé dárečky. Pak následovala trochu akčnější část setkání – děti společně překonávaly nástrahy nového lanového centra, které vybudovala obec Krásná.

02
03
 
Hned další týden, tedy 11.6. bylo v Krásné naplánováno společné slavnostní otevření nové školkové přírodní zahrady.  Počasí velmi přálo a tak se celý program odehrával venku. Kromě toho, že děti ihned dychtivě vyzkoušely nové hrací prvky, proběhla i sportovní olympiáda. Na nové zahradě si pak děti na památku společně také zasadily stromy. Velmi povedené dopoledne zakončil chutný oběd v podobě grilovaných specialit.

04

Poslední plánované setkání proběhlo v Adorfu 24.6. Protože zřizovatelem adorfské školky je evangelická církev, byla tentokrát na pořadu návštěva St. Michaelis Kirche. Návštěva byla doplněna poutavým a zajímavým vyprávěním pana ředitele MŠ Adorf Jacoba. Děti rovněž měly možnost poslechnout si ohromující zvuk kostelních varhan. Pro Krásenské děti to byl jistě nezapomenutelný zážitek, pro většinu z nich byla tato návštěva kostela vůbec první v životě a dětí přijely domů se spoustou otázek.

05

Projekt Krásná s Adorfem opět spolu je financován Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem.
 
logo Tandem
Informace o Mateřské škole
  • Kontakt

     Věra Veselá, ředitelka
     777 490 746
     ms.krasna@obeckrasna.cz
     vera.vesela@obeckrasna.cz
  • Kde nás najdete

     Krásná 280
   352 01 KRÁSNÁ
   Karlovarský kraj
UA-40416204-1