Setkání partnerských školek MŠ Krásná a MIKITA Adorf v rámci projektu „Poznáváme souseda“

Třetí setkání proběhlo v Adorfu v úterý 30. 5. 2017. Po ranním slabém deštíku a vzájemném přivítání před místní školkou se velmi početná skupinka krásenských a adorfských dětí vydala za doprovodu pedagogů na cestu do lesa za městem. Cestou se učily pojmenovávat květiny a byliny na přilehlých loukách a vezly s sebou ve vozíčku občerstvení, aby se mohly v průběhu dopoledne osvěžit a doplnit energii.

V lese společně z přírodních materiálů vyráběly přídomky pro tamní zvířecí obyvatele. Po společném skotačení v lesní krajině se všichni vydali zpátky do města, aby mohli ve školce poobědvat dětmi tolik oblíbené špagety. Kolem poledne nasedli výletníci z Krásné do autobusu a vydali se zpátky do školky, kde zalehli do postýlek a po příjemně stráveném dopoledni se svými německými kamarády odpočívali a nechali si zdát o jejich v letošním školním roce již posledním plánovaném setkání, které proběhne 20. 6. 2017 v Krásné.