Setkání partnerských školek MŠ Krásná a MIKITA Adorf v rámci projektu „Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice“

S novým školním rokem nastoupily do školky nové děti, a ještě než se stihly rozkoukat a seznámit s novým prostředím, s novými kamarády, stály za dveřmi krásenské školky cizí dětičky, které mluvily úplně jiným jazykem než ony.

Byla středa 13. září 2017 a naplánován byl pobyt na čerstvém vzduchu, konkrétně sportování a sběr kaštanů. Kamarádi z Adorfu s sebou ale bohužel přivezli zamračené deštivé počasí, a tak se musela celkem početná skupina dětí s doprovodem vměstnat do útrob školičky v Krásné. Měsíc září je v místní školce spjat s oblíbenou postavičkou „Krtečka“ a protože je tato pohádková bytost známá po celém světě, dělala milou společnost i německým kamarádům. Po krátkém seznámení se promítala pohádka o Krtečkovi, který hovoří pro všechny děti bez rozdílu národnosti srozumitelnou řečí. V průběhu dopoledne bylo připraveno drobné občerstvení, malovalo se, smálo a před cestou domů se všichni posilnili výborným obědem od paní kuchařky.

Projekt „Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice“ je realizován ve spolupráci
s Koordinačním centrem česko – německých výměn mládeže Tandem